Evet, sayaç bilgileri kısmına daire numarasını girerek tüketim noktasını bulabilirsiniz.

Evet, tesisat sahnesinde branşman aracının kesik çizgili alanına sağ tıklayarak sil diyebilirsiniz.

Evet, tesisat sahnesinde branşman aracının kesik çizgili alanına sağ tıklayarak kopyala diyebilirsiniz.

Çizim ekranındaki üst bölümde bulunan araçlardan, kayıt geçmişine tıklayın dönmek istediğiniz kayıt dakikasını seçiniz projeniz o dakikadaki haline dönecektir.

Servis kutusuna sağ tıklayarak kolon tesisatını sil seçeneğine tıklayınız kolon tesisatına ilave olarak silmek istediğiniz daireler varsa onlarıda işaretliyerek hem kolon tesisatını hemde işaretlediğiniz daireleri silebilirsiniz.

İzometri sahnesindeyken branşmanın kesikli çizgisinden tutarak komple tesisatı taşıyabilirsiniz.

İzometri sahnesinde üst kısımdaki araçlarda bulunan ” izometrik pozisyonları sıfırla “ butonundan izometrik görünümü ilk haline döndürebilirsiniz.

Ctrl tuşuna basılı tutarak servis kutusundan veya branşmanın kesikli çizgisinden komple taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mevcut projenize servis kutusundan başlayarak kolon tesisatı çizimini yapınız daha sonra eski tesisatın olduğu yere kadar kolon tesisatını götürüp sayacı koyunuz sayaçtan sonraki ilk boruyu çiziniz eski tesisattaki sayaçtan sonraki ilk borudan sonrasına sağ tıklayıp kes diyiniz kolon tesisatına koyduğunuz sayaçtan sonraki ilk boruya yapıştır deyin ve eski tesisattaki sayaç ve branşmanı siliniz.

Kat yönetiminden dublex katı ve onun altındaki katı boş kat olarak eklemelisiniz daha sonra dublex olacak katın sağındaki 3 nokta işaretine tıklayarak dublex olarak işaretlemeniz yeterli olacaktır.

İGDAŞ’ın isteği doğrultusunda hazırlanmış olan doğalgaz yetkili firma ile proje programı sağlayıcı firma arasında yapılması gereken anlaşmadır, sözleşmeyi göndermeden kullanıma başlayabilirsiniz fakat kullanıma devam ettiğiniz süre içerisinde sözleşmeyi tarafımıza iletmeniz rica olunur.

Webcad’e kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra açılan anasayfa da soldaki menülerde e imza kurulum sekmesine tıklayarak eklenti kurulumunu yaparak mevcut imzanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evet, elektronik imzanızı kullanmaya devam edebilirsiniz buna ek olarak webcad sizlere mobil imza ayrıcalığını da sunuyor.

Webcad.com.tr adresindeki üst sağ köşede bulunan üye ol kısmınına tıklayarak açılan sayfadan üyeliğinizi gerçekleştirilebilirsiniz.

İGDAŞ yetki numaranız ve şahıs şirketi iseniz tc kimlik numaranız limited şirketiyseniz vergi numaranız ile kayıt olabilirseniz daha sonra mail adresinizi yazıp göndereceğimiz maili onaylayarak Yeni nesil dijital proje onay sistemi webcadi kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • CTRL + S – Çizimi kaydeder